LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY
Основные практики: M&A, сопровождения и защиты бизнеса, а также:
налогового планирования и сопровождения сделок

01004, г. Киев, ул. Большая Васильковская, 12

10003, г. Житомир, ул. Победы, 10, оф. № 214

Запись на встречу по тел: +38 (050) 526-35-00

Мы работаем: Пн., Вт., Ср., Чт., Пт. с 09:00 до 18:00. Сб., Вс. - по договорённости

7 лет в работе
527 выиграных дел в судах
254 зарегистрированых компаний

Кому і навіщо потрібні юридичні послуги?

Юридичні послуги – це особливий вид захисту прав та інтересів, що може обрати кожна людина, а також підприємство, організація чи група осіб.

Цей вид захисту здебільшого надається фахівцями в галузі права – юристами, адвокатами, арбітражними керуючими, нотаріусами. Як правило, юристом є кожен із перелічених фахівців, але більш вузькоспеціалізованим у своїй галузі.

Так, адвокат здебільшого спеціалізується на кримінальних справах та керується у своїй діяльності Законом України «Про адвокатуру». Адвокат може робити спеціалізовані адвокатські запити, відповідь на які є обов'язковою протягом п'яти робочих днів з моменту отримання запиту. Слід зауважити, що відповідно до Цивільного кодексу України термін перебігу строку починається із наступного дня, що слідує за днем отримання запиту. В разі не надання відповіді на адвокатський запит, особа, що не надала таку відповідь або надала її з порушення строків, встановлених законом, може бути притягнута до адміністративної чи, навіть, кримінальної відповідальності.

Арбітражний керуючий (ліквідатор, санатор) спеціалізується виключно на ліквідації підприємств, відновленню їх платоспроможності та керується у своїй діяльності Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», а також низкою інших законодавчих актів. Щодо повноважень арбітражного керуючого, то їх значно менше, ніж у адвоката. Так, наприклад, закон не встановлює відповідальності на запити арбітражного керуючого, що часто призводить до ігнорування безвідповідальних осіб на такі запити, а як наслідок, затягування справи, що знаходиться на виконанні у арбітражного керуючого.

Нотаріуси у галузі надання юридичних послуг займають найпривабливішу нішу. По-перше, вони мають постійний потік клієнтури, так як у людей постійно є потреба у переоформленні спадкового майна, купівлі чи продажу нерухомості, авто і таке ін. По-друге, юридичні особи постійно уповноважують своїх представників нотаріально-засвідченими довіреностями, постійно купують і продають нерухомість, реорганізуються, змінюють назву, міняють склад засновників тощо. Тож юридичні послуги нотаріусів постійно користуються неабияким попитом, але головною перевагою такої діяльності є більш спокійна робота, ніж у юристів, адвокатів, арбітражних керуючих, тому що нотаріуси найменш з усіх перелічених задіяні в судових тяганинах, що можуть тривати роками і відбирати нервові клітини, і у клієнтів, і у їх захисників. Нотаріуси діють згідно Закону України «Про нотаріат», а також інших нормативно правових актів.

Юристи, як правило, спеціалізуються теж за напрямкам, але є високопрофесійні юристи, які охоплюють багато напрямків та надають різного виду юридичні послуги. Так, один юрист може одночасно спеціалізуватися на кримінальному, цивільному, господарському, трудовому, податковому, корпоративному та інших сферах законодавства. Юридичні послуги таких юристів коштуватимуть не дешево, але дешевше ніж адвокатські. Послуги адвоката будуть дорогими через оподаткування, яке є достатньо високим (50% від доходу). Крім того, посвідчення адвоката не означає, що адвокат кращий фахівець ніж юрист, просто він більш вузькоспеціалізований.

Отже, приходимо до висновку, що юридичні послуги потрібно обирати, насамперед, виходячи з ваших потреб. Якщо у вас звичайний трудовий чи господарський спір, то немає сенсу звертатися до арбітражного керуючого чи адвоката і точно не потрібно звертатися до нотаріуса. У такому разі краще звернутися до професійного юриста. Але якщо ви є стороною кримінальної справи, то тут краще звернутися як раз до адвоката, хоча юрист чи арбітражний керуючий теж стануть у пригоді. Якщо ж вам потрібно оформити довіреність, спадщину, переоформити нерухомість (квартиру, будинок, тощо) – сміло йдіть до нотаріуса.

Є ще один цікавий та досить ефективний вид робіт, що надають юридичні послуги – юридичні компанії, що мають у своєму штаті, як правило, всіх перелічених фахівців, а колективна робота над кожною справою дозволяє юридичній компанії максимально ефективно вирішити проблеми її клієнтів мінімізувавши затрати на скільки це можливо.

Скориставшись послугами нашої компанії, ви зможете оптимально підібрати потрібного саме вам фахівця, який допоможе у будь-якій ситуації на правовому полі, а в разі необхідності, вашому питанню буде надано правову оцінку декількома фахівцями колективу нашої компанії, що значно пришвидшить термін вирішення проблеми та допоможе знайти підхід до її вирішення з різних сторін. Тож не зволікайте та пам'ятайте, що звертатися до юриста потрібно як до лікаря – на самих перших стадіях хвороби. В разі затягування і відкладення візиту подальші витрати будуть зростати, а шанси на успішне вирішення проблеми, навпаки, знижуватися. Успіхів вам!

56
компаний на комплексном обслуживании
32
компании на юридическом обслуживании
17
компаний на бухгалтерском обслуживании