LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY
Основные практики: M&A, сопровождения и защиты бизнеса, а также:
налогового планирования и сопровождения сделок

01004, г. Киев, ул. Большая Васильковская, 12

10003, г. Житомир, ул. Победы, 10, оф. № 214

Запись на встречу по тел: +38 (050) 526-35-00

Мы работаем: Пн., Вт., Ср., Чт., Пт. с 09:00 до 18:00. Сб., Вс. - по договорённости

7 лет в работе
527 выиграных дел в судах
254 зарегистрированых компаний

Відкриття ТОВ. Навіщо це потрібно, плюси та мінуси.

Часто підприємливі люди зіштовхуються з необхідністю легалізації свого бізнесу або ж у них виникає потреба в його розширенні. Для цього підприємці не рідко обирають компанії, що здійснюють високопрофесійний супровід бізнесу. Так, наприклад, два підприємці (ФОП), що успішно ведуть свій бізнес, хочуть його розширити шляхом об’єднання в спільну організацію. Така необхідність обумовлюється низкою факторів,наприклад, такими:

  • бізнес суттєво збільшився і потребує належного оформлення, а реєстрація ФОП на рідних чи близьких людей є не ефективною з точки зору затрат часу на саму реєстрацію, а також інших супутніх витрат;
  • власник бізнесу дійшов до тієї стадії його розвитку, коли необхідно купувати інший бізнес для усунення конкуренції або простого розширення власного;
  • монополізація бізнесу або створення своєї сітки бізнесу по регіону, чи взагалі, по всьому світу. Макдональдс яскравий цьому приклад.
  • об'єднання багатьох бізнес-активів різних власників для досягнення спільної цілі;
  • об’єднання стартового капіталу декількох потенційних підприємців для створення надійного бізнесу;
  • створення родинного бізнесу і подальший його розвиток із покоління в покоління;
  • банальна оптимізація податкових платежів при купівлі-продажу рухомого чи не рухомого майна і т.п.

Відкриття ТОВ дає змогу узаконити будь-яке об’єднання ваших активів і створює відповідні гарантії рівності та захищеності сторін у процесі діяльності та розвитку компанії. При такій організації господарської діяльності необхідно обрати належний та високопрофесійний супровід бізнесу.

Припустимо, що є декілька людей,які знайомі між собою і яким вже відома реєстрація ФОП. Вони хочуть створити успішну компанію по виробництву сільськогосподарської продукції. Хтось має знання, як вирощувати таку продукцію і успішно застосовує їх на практиці, інший колись займався обробкою земельних угідь і має відповідний парк техніки з такої обробки, а ще один підприємець займається наданням послуг по збиранню різного роду сільськогосподарської продукції. У повсякденному житті, вказані особи можуть пересікатися як ділові партнери, а саме замовляти один у одного ті чи інші послуги, продукцію і таке інше. В подальшому ж цих людей можна сміло називати діловими партнерами, але для цього їм потрібно об’єднатися в спільне товариство і поставити перед собою ціль, заради якої вони будуть об’єднуватися та плідно працювати, прикладаючи при цьому всі свої зусилля та вміння.

Якщо ж підприємці дійшли до того, що зареєструвати ФОП їм не достатньо, то для відкриття ТОВ їм необхідно замовити послуги юриста, що спеціалізується на корпоративних відносинах та відкрити ТОВ, попередньо домовившись про роль кожного з них у їхньому спільному бізнесі. Перед таким об’єднанням також необхідно чітко визначити та оцінити розмір внеску до статутного капіталу кожного учасника та обов’язково оцінити такий внесок у грошовому еквіваленті. Це необхідно для того, щоб при підготовці статуту корпоративний юрист зміг чітко зазначити відсотковий вклад кожного із засновників до статутного капіталу, якщо відкриття ТОВ все-таки матиме місце. Також відсотковий розподіл часток у статутному капіталі буде пропорційно впливати і на розмір дивідендів, що будуть отримувати учасники господарського товариства. Тобто, від отриманого прибутку ТОВ його учасники будуть отримувати дивіденди пропорційно до своєї частки внесеного капіталу, що оцінений у грошовому еквіваленті та зафіксований у відсотках. Далі оформлюється статут належним чином – завіряється підписами та печатками, якщо такі є, кожного із засновників, затверджується протоколом загальних зборів засновників та здається для реєстрації державному реєстратору разом з відповідним переліком необхідних документів, що перелічені в Законі України «Про державну реєстрацію» та передбачені Законом України «Про господарські товариства».

Отже, відкрити ТОВ не так вже і складно, як і зареєструвати ФОП, але при такому відкритті все-таки необхідно знати юридичні тонкощі, аби не створювати собі ж банальних перешкод як при реєстрації ТОВ, так і в подальшому веденні бізнесу.

При відкритті ТОВ потрібно враховувати, що для здійснення його законної діяльності потрібен виконавчий орган товариства – директор чи генеральний директор, а також надійний супровід бізнесу.

Такий орган призначається керівним органом господарського товариства – загальними зборами учасників такого товариства. Варто зауважити, що генеральним директором або просто директором може бути і один із засновників господарського товариства. А можна зробити іншим шляхом, шляхом економії і самонавчання та здобуття практики управління власним підприємством. Тобто, перед тим, як відкрити ТОВ всі його засновники розподіляють між собою керівні посади товариства відповідно до ролей кожного в розвитку спільного бізнесу. На мою думку такий спосіб управління ТОВ є найбільш ефективним, тому що кожен із засновників буде зацікавлений у ефективній роботі компанії з метою отримання власного прибутку - дивідендів, а відповідно, і прикладатиме максимум зусиль для досягнення своїх цілей. Іще один цікавий момент у діяльності ТОВ з багатьма засновниками. У разі прийняття рішення про вихід одного із учасників товариства, йому законом гарантовано повернення вкладу до статутного капіталу, але вже пропорційно у відсотках до розміру статутного капіталу на момент виходу із числа засновників. Наприклад, відбулося відкриття ТОВ, засновник вніс у статутний капітал збиральну машину, яка була оцінена учасниками в 1 000 000 гривень і це становило 45 відсотків всього статутного капіталу, то у разі, якщо статутний капітал був збільшений на момент виходу засновника з товариства, засновник забирає не 1 000 000 гривень, а 45 відсотків від статутного капіталу товариства, а це може бути і 100 000 000 гривень, і набагато більше.

Отже, ми бачимо, що відкриття ТОВ є цілком логічною і досить привабливою ідеєю при організації бізнесу, але не забувайте, що при такому відкритті вам необхідно добре обдумати про належний супровід бізнесу.

Наша компанія готова здійснювати такий супровід на найвищому рівні. Високий рівень наших бухгалтерів, юристів, адвокатів буде надійним провідником вашої господарської діяльності. Ми також допоможемо вам відкрити ТОВ, в разі необхідності.

56
компаний на комплексном обслуживании
32
компании на юридическом обслуживании
17
компаний на бухгалтерском обслуживании