LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY
Основні практики: кримінального права, M&A, супроводу і захисту бізнесу, а також:
податкового планування і супроводу угод

01004, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12

10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 10, оф. № 214

Запис на зустріч по тел: +38 (098) 447-55-45

email: vasilijlucenko@gmail.com

Ми працюємо: Пн., Вт., Ср., Чт., Пт. з 09:00 до 18:00. Сб., Нд. - за домовленістю

7 років досвіду
527 виграних справ в судах
254 зареєстрованих компаній

Потрібні професійні юридичні послуги в Києві або Житомирі?

Ми забезпечимо Вас усіма правами та мінімізуємо ваші обов'язки!

Претензія контрагенту, договір про спільну діяльність, позовна заява, реєстрація юридичної особи, захист в кримінальному провадженні або будь-які інші правовідносини, що потребують юридичних знань та навичок, допоможе вирішити компанія «Юридична допомога», яка успішно працює з 2010 року та надає професійні юридичні послуги в Житомирі і Києві.

Але чи потрібно довіряти лише розмовам? Ми завжди готові на прикладі довести свій професіоналізм!

Отже, у зв'язку з кризою в країні, більшість підприємств намагаються оптимізувати свою господарську діяльність. І доволі розповсюджена практика - перехід від трудових відносин до цивільно-правових із складанням відповідних договорів.

Наші фахівці підготували корисну консультацію по темі: «Оптимізація трудових відносин».

Юридичні послуги у Києві та Житомирі забезпечуютсяь тим, що є центрами органів судової влади, які приваблюють висококваліфікованих фахівців. І головне для них ‑ донести до клієнта усю необхідну інформацію.

Не таємниця, що трудові договори нерідко на практиці плутають з цивільно-правовими, що призводить до небажаних наслідків.

За трудовим договором працівник зобов'язується виконувати роботу визначену угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін (ч. 1, ст. 21 КЗпП).

У свою чергу, цивільно-правовий договір базується на нормах ЦКУ. Стаття 837 називає договором підряду правочин, за яким одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу. За договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу (наприклад, юридичні послуги в Києві або Житомирі), яка споживається в процесі здійснення певної дії або діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ч. 1, ст. 901 ЦКУ).

Як ми бачимо, у трудових відносинах на роботодавця покладаються додаткові, а подекуди неефективні зобов'язання, що і спричиняє зміну типу правовідносин.

Такі дії потребують уважності та обережності, оскільки мають наслідком санкції на голови недалекоглядних роботодавців.

Якщо контролюючі органи в цивільно-правовому договорі знайдуть положення трудового договору, то:

  • роботодавець ризикує сплатити фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 30 мінімальних заробітних плат (36540 грн);
  • до керівника підприємства можуть застосувати адміністративну відповідальність, яка буде становити чималу суму штрафу — від 8500 до 17000 грн.

Юридичні послуги у Житомирі та Києві надають через юристів компанії LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY.

Котрі рекомендують при укладані договору визначитись з наступними чинниками:

  1. Яка мета даного договору, тобто, чого саме підприємство очікує від фізичної особи?
  2. Якою буде оплата дій фізичної особи на користь юридичної особи: багаторазова чи одноразова, а також яким чином буде впливати результат даних дій на її розмір та сплату?
  3. Якими взаємними правами та обов'язками наділяються сторони, які важелі впливу один на одного, чи може одна із сторін притягнути іншу до певної відповідальності та яким чином?
  4. Чи матиме фізично особа право на користування пільгами, закріпленими в КЗпП, зокрема на відпустки та оплату тимчасової непрацездатності?
  5. Яким буде документальне оформлення взаємовідносин сторін?

Якщо і після відповіді на ці базові питання ви все ще маєте якісь сумніви, тоді необхідно перейти до більш детального аналізу запланованих правовідносин, але за участю фахівця.

Юридичні послуги у Києві або в Житомирі ми готові надати в повному розмірі, оскільки тут зібрані одні з найкращих фахівців в галузі права.

Все одно виникає одне основне питання: чого не варто викладати у цивільно-правовому договорі, щоб його не визнали де-факто трудовим. Наші фахівці наводять три ключові поради:

по-перше, уникайте закріплення в угоді підпорядкування фізичної особи керівнику підприємства, правилам внутрішнього розпорядку і іншим актам підприємства та не обмежуйте час виконання роботи (надання послуг), по типу: з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 17:00.

по-друге, переконайтеся, що визначення щодо оплати, яка піде до кишені фізичної особи не відповідає ознакам заробітної плати, а викладена з урахуванням принципів норм ЦКУ.

по-третє, відповідальність сторін, передбачена нормами укладеного договору, повинна мати цивільно-правовий характер та аж ніяк не передбачає застосування доган та звільнення.

Безумовно необхідно подбати і про належну додаткову документацію: наймана за цивільно-правовим договором фізична особа не може мати запис у трудовій книжці на цьому підприємстві, її не вводять до штатного розкладу, не табелюють тощо.

Обирайте компанію LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY та отримайте свої переваги:

Вам не доведеться шукати додаткових фахівців або нотаріусів. Юридичні послуги у Житомирі та Києві готові надати їх в повному об'ємі.

Ваш час буде використано максимально ефективно. «Якість» та «Оперативність» ‑ головні чинники у нашій роботі!

Жодних «підводних каменів». Повне узгодження з клієнтом усіх дій. Для нас важлива лише репутація.

Виникла юридична проблема, спір або правовідносини? Не зволікайте:

  1. Наберіть нас зараз на зручний для Вас номер телефону: (098)-447-55-45 / (050)-526-35-00 та замовте юридичні послуги в Житомирі або Києві.
  2. Довірте нам свої інтереси та спостерігайте, як легко вони відстоюються!

P.S. Багато хто чув, що незнання закону не звільняє від відповідальності і тільки з нами Ви переконаєтесь, що, в свою чергу, знання ‑ звільняє.

56
компаній на обслуговуванні
32
компанії на юридичному обслуговуванні
17
компаній на бухгалтерському обслуговуванні