LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY
Основні практики: кримінального права, M&A, супроводу і захисту бізнесу, а також:
податкового планування і супроводу угод

01004, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12

10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 10, оф. № 214

Запис на зустріч по тел: +38 (098) 447-55-45

email: vasilijlucenko@gmail.com

Ми працюємо: Пн., Вт., Ср., Чт., Пт. з 09:00 до 18:00. Сб., Нд. - за домовленістю

7 років досвіду
527 виграних справ в судах
254 зареєстрованих компаній

Як ліквідувати ТОВ?

Багато бізнесменів потрапляють у ситуації, за яких їм спадає на думку ідея про закриття свого підприємства. Але прийняти таке рішення іноді буває дуже непросто.

Щоб прийняти рішення ліквідувати ТОВ, вам потрібно зрозуміти суть цієї процедури та порядок її виконання.

Що ж, ліквідація ТОВ — повне завершення діяльності юридичної особи. Необхідно взяти до уваги, що під час виконання даної процедури не можна передавати суб'єктивні права та обов'язки третім особам. Закриття підприємства може бути примусовим та добровільним.

Що стосується порядка закриття підприємства, то така процедура є доволі довгою та може затянутися навіть до трьох років. Кожен крок в ліквідації підприємства повинен виконуватися у повній відповідності з законом та певними нормативними актами. Пропонуємо вам ознайомитись з покроковим планом закриття ТОВ в Україні.

1. В першу чергу, слід прийняти остаточне рішення про ліквідацію ТОВ. Для цього необхідно провести засідання, на якому доля ТОВ буде вирішуватися більшістю голосів. Під час такого засідання треба вести протокол, який в результаті зможе підтвердити остаточне рішення про закриття підприємства.

2. Відкриття коміссії по ліквідації. Також оформити акти прийому та передачі печаток, активів, документації та штампів.

3. Розміщення новини в спеціалізованному публічному виданні про те, що прийнято рішення ліквідувати підприємство.

4. Скласти список кредиторів і дебіторів, в якому будуть прописані суми кредиторської і дебіторської заборгованості. Окрім цього, проводяться останні виплати контрагентам.

5. Повна інвентаризація, яка включає перевірку основних фондів, розрахунків, різних активів, грошей и документації ТОВ.

6. Починається підрахунок ліквідаційного балансу на ту дату, коли було прийнято рішення ліквідувати ТОВ. Баланс має бути оформленний як річний звіт, де можна буде побачити результати проведенной інвентаризації і лише в такому вигляді він може передаватися на затвердження власникам.

7. Далі, слід повідомити державного реєстратора про те, що ви вирішили повністю завершити діяльність ТОВ. Повідомлення слід передати у вигляді завіренної нотаріусом копії рішення про закриття підприємства. Також необхідно відіслати документ, який буде доказом факту оплати цієї об'яви у спеціалізованному публічному виданні.

8. Необхідно повідомити також і податкову службу.

9. Складенний ліквідаційний баланс передаеться до ДПІ.

10. Для того, щоб ліквідація ТОВ продовжувалась згідно закону і нормативних актів, треба подати заяву про зняття з обліку в Пенсійний фонд, фонд соціального страхування у випадку безробіття та інші.

11. Починається процесс перегляду претензій та задоволення вимог кредиторів.

12. Виплачується дебіторська заборгованність.

13. Наступним кроком буде звільнення або переведення співробітників підприємства згідно КзпП. Також ведуться розрахунки з усіма учасниками ТОВ.

14. Далі слід очікувати несподіванної документальної перевірки від податкової служби.

15. Ліквідація ТОВ не відбувається без перевірки Пенсіонного фонду України, під яку потрапляє правильність розрахунків і виплат пенсійних взносів. Складається акт перевірки.

16. Після Пенсійного фонду, будуть відбуватися перевірки від Фонду соціального страхування у випадку безробіття та інших.

17. У випадку успішної перевірки, податкова служба надасть вам свідотство про те, що борги платника по зборам та податкам перед бюджетом країни та місцевими бюджетами відсутні.

18. Закриваються банківські рахунки. Дійсним залишається лише один поточний рахунок, через який можна продовжувати ліквідувати підприємство.

19. До ПДІ треба подати заяву, в котрій буде прохання про те, щоб аннулювати підприємство в базі як платника ПДВ. Разом із заявою надається оригінал та всі завіренні нотаріусом копії Свідотства платника ПДВ.

20. ПДІ надає довідку про те, що підприємство аннульовано в базі як платник ПДВ.

21. Після того, як закриття ТОВ підійшло до завершення, складається останній підсумковий ліквідаційний баланс. Потім він повинен бути затвердженний державним реєстратором та власником.

22. Проведення останніх розрахунків з найнятими спеціалістами.

23. Закривається поточний ліквідаційний банківський рахунок.

24. ПДІ надає підтверждення того, що підприємство більше не знаходиться на обліку платника сборів та податків.

25. Для того, щоб ліквідувати ТОВ, необхідно здати всі штампи та печатки в місцевий орган МВС, де буде видана квітанція про те, що вони знищені.

26. Документація здається в архів.

27. Ліквідаційна коміссія складає акт.

28. Відбувається виключення даного підприємства з ЄДРПОУ. Для того, щоб в державному органі було зареєстровано завершення діяльності підприємства в результаті його закриття, голова коміссії по ліквідації, після завершення данной процедури повинен надати державному реєстратору:

  • реєстраційну карту в заповненному вигляді;
  • документи, які підтверджують закриття ТОВ;
  • довідку про державну реєстрацію підприємства;
  • оригінали всієї установчої документації;
  • документи ліквідаційної коміссії с балансом, який затверджено рішенням учасників;
  • довідкии з фондів, які підтверджують відсутність заборгованностей;
  • документ з архіву, який підтверджує, що документація підприємства прийнята і підлягає довгостроковому зберіганню.

29. Необхідно надати фінансовий звіт територіальному органу статистики.

Ознайомившись з аглоритмом проведення данної процедури стає зрозуміло, що ліквідувати підприємство згідно зі всіма вимогами закону можна лише за допомогою кваліфікованного юриста. Спеціаліст в юридичній області, безперечно, допоможе вам вирішити дане питання в декілька раз швидше та уникнути помилок.

_,.
56
компаній на обслуговуванні
32
компанії на юридичному обслуговуванні
17
компаній на бухгалтерському обслуговуванні