LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY
Основні практики: кримінального права, M&A, супроводу і захисту бізнесу, а також:
податкового планування і супроводу угод

01004, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12

10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 10, оф. № 214

Запис на зустріч по тел: +38 (098) 447-55-45

email: vasilijlucenko@gmail.com

Ми працюємо: Пн., Вт., Ср., Чт., Пт. з 09:00 до 18:00. Сб., Нд. - за домовленістю

7 років досвіду
527 виграних справ в судах
254 зареєстрованих компаній

Як відкрити підприємтсво?

У вас з'явилося бажання займатися бізнесом? Тоді вам потрібно юридично оформити свій новий статус у якості ділової людини.

Вирішив відкрити підприємство? З чого почати?

Спочатку необхідно зробити вибір організаціонно-правової формі підприємства, яке ви хочете відкрити. Для цього займіться попереднім вивченням усіх переваг та недоліків кожної з них. В нашій країні можна вести бізнес від імені юридичної особи, якою ви володієте повністю або частково, або ж вести діяльність від свого імені. Давайте з'ясуємо, що буде краще: відкрити ПП або ТОВ?

Відкриття ТОВ

Якщо ви плануєте реалізовувати серйозні проекти, то вам слід відкрити ТОВ. Безперечно, така форма ведення бізнесу є найбільш розповсюдженною на территорії нашої країни. В основному, це пов'язано зі стійкою законодавчою базою та незначною вартістю реєстрації.

Якими ж перевагами володіє ця організаційно-правова форма підприємства?

 1. Займатися формуванням установчого капіталу можна через рік після моменту реєстрації.
 2. Сума установчого капіталу визначається засновницьким складом — жодних обмежень немає.
 3. Установчий капітал можна формувати за рахунок використання майна.
 4. Не є обов'язковим складати і подавати спеціальну звітність про діяльність підприємства.
 5. Не потрібні додаткові фінансові витрати на те, щоб організувати облік прав власності і проводити операції з цінними паперами акціонерів.
 6. Система управління ТОВ доволі проста: частіше всього, повноваження директора пвдприємства обмежені повноваженнями засновницького складу — найвищого органу управління.

Для того, щоб відкрити підприємство у данній формі, першим кроком буде визначення точного числа засновників і відношення грошових коштів, які кожен з них вклав до установчого капіталу. Після цього між засновницьким складом заключається договір і здійснюється затвердження устава підприємства, в якому визнчені основні цілі та задачі ТОВ, а також вказаний керівник фірми.

Далі потрібно визначити місцезнаходження підприємства, тобто його юридичну адресу. Наступним кроком стає заповнення форми P1101, яку потім повинні підписати всі учасники засновницького складу. Підпис керівника (директора) ТОВ повинен бути завіренний нотаріально.

Щоб відкрити ТОВ необхідно його зареєструвати. Дана процедура потребує, щоб ви заплатили державний податок і визначились з видом діяльності, яку буде здійснювати підприємство. Це необхідно, щоб ТОВ отримало свої статичтичні коди.

Далі необхідно буде вибрати підходящу для вашого підприємства систему оподаткування: спрощену або класичну. Після виконання всіх вищеописаних етапів, в податковій службі необхідно представити:

 • заяву форми Р1101;
 • договір, заключений між засновниками ТОВ;
 • устав підприємства в двох екземплярах;
 • квитанцію про оплату держмита;
 • якщо необхідно, гарантійний лист від власника орендованого приміщення;
 • якщо необхідно, заяву про перехід на спрощенну систему оподаткування.

Окрім вищесказанного, для того, щоб відкрити підприємство цієї організаційно-правової форми вам потрібно буде отримати печатку, коди статистики та створити рахунок у банку.

Відкриття ПП (ФОП)

Хто такий приватний підприємець? Це особа, яка займається підприємницькою діяльністю, робота якої базується на спрощенній системі оподаткування і на веденні спрощенної бухгалтерії.

В нашій країні приватним підприємцем може бути не тільки громадянин України, але й громадяни інших держав і особи, що не мають громадянства. Навіть якщо підлітку вже виповнилося шістнадцять років, то з письмового дозвілу батьків він має право займатися приватною підприємницькою діяльністю.

Така організаційно-правова форма підприємницва відмінно підійде новачкам, так як вона дає можливість отримати первинні навички ведення бізнесу. Якщо приватний підприємець не буде мати статус юридичної особи, то це не стане йому на заваді на шляху ведення господарської діяльності. Виключеннями в данному випадку є деякі ії типи, про які згадується у законодавстві.

Можна виділити такі переваги даної форми ведення бізнесу, якщо ви все ще сумніваєтесь у тому, чи відкрити ПП:

 • немає жодних вимог на рахунок обов'язкової наявності установчого капіталу;
 • процедура реєстрації відбувається дуже швидко;
 • ПП реєструється по місцю проживання самого підприємця;
 • відсутня обов'язкова вимога про наявність банківського рахунку і печатки;
 • схема ведення бухгалтерії доволі проста, тому наявність бухгалтера у штаті співробітників буде не потрібна;
 • спрощенна система оподаткування;
 • держава не так ретельно контролює діяльність ПП в порівнянні з іншими формами підприємництва.

Якщо ви вирішили відкрити ФОП, то зможете здійснювати торгівлю, надавати послуги або займатися незначним виробництвом. Для того, щоб зареєструвати приватну підприємницьку діяльність обов'язково потрібно оформити деякі документи. Це не складна процедура, але помилитися у послідованності дій не можна.

Що потрібно мати з собою, для того щоб відкрити ФОП? У вас повинен бути паспорт, ідентифікаційний код і фотографії. Всі ці документи потрібно відксерити, а копії надати до виконавчого комітету або в райдержадміністрацію, де державний реєстратор видасть вам необхідний документ.

Наступним кроком для того, щоб відкрити ФОП буде відвідання податкової служби, Пенсійного фонду і Фонду соціального страхування. Найчастіше становлення на облік у цих інстанціях займає до десяти днів. Після того, як вас зареєструють в базі цих служб вам видають документ, який підтверджує те, що ви є повноцінним суб'єктом підприємницької діяльності.

У будь-якому випадку, відкрити ФОП або ТОВ, вирішувати тільки вам. Як тільки ви приймете рішення, можете звернутися до нашої компанії, де вам нададуть кваліфіковану консультацію і допоможуть впоратися зі здійсненням замислу про відкриття власного бізнесу.

-..
56
компаній на обслуговуванні
32
компанії на юридичному обслуговуванні
17
компаній на бухгалтерському обслуговуванні