LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY
Основні практики: кримінального права, M&A, супроводу і захисту бізнесу, а також:
податкового планування і супроводу угод

01004, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12

10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 10, оф. № 214

Запис на зустріч по тел: +38 (098) 447-55-45

email: vasilijlucenko@gmail.com

Ми працюємо: Пн., Вт., Ср., Чт., Пт. з 09:00 до 18:00. Сб., Нд. - за домовленістю

7 років досвіду
527 виграних справ в судах
254 зареєстрованих компаній

Як закрити ТОВ?

Закриття ТОВ - доволі неоднозначна процедура. З одного боку, порядок її проведення досить докладно і зрозуміло описаний у багатьох джерелах. Якщо ж поглянути на даний процес з іншого боку, то ви побачите складну юридичну процедуру, яка має певні нюанси і вимагає допомоги кваліфікованих фахівців.

Якщо ви прийняли рішення закрити ТОВ, то вам доведеться зіткнутися з трьома основними проблемами цієї процедури :.

1. збір, оформлення і подача необхідного пакету документів.

Якщо ви закриваєте підприємство вперше, то з цим моментом ви зіткнетеся не один раз. Як показує практика, ті, хто вирішив самостійно займатися документообігом для ліквідації підприємства, робили це набагато довше ніж ті, хто скористався допомогою юристів.

2. Втрата часу

Вам варто запам'ятати, що офіційне закриття підприємства може тривати протягом трьох-чотирьох місяців. Якщо юристи обіцяють вам зробити це швидше - не вірте. Саме такий термін визначено для закриття ТОВ, щоб ваші можливі партнери змогли пред'явити претензії вашій фірмі, якщо вони у них є.

Однак, якщо ви звернетеся до юристів, наприклад, в нашу компанію, то основними моментами проведення даної процедури будуть займатися вони, а ви зможете приділити час своїм справам.

3. Перевірка податкової служби.

Мабуть, найбільш серйозна проблема закриття підприємства. Найчастіше більшість підприємств, які хочуть його закрити, після перевірки даної інстанції потрапляють на штрафи різних розмірів.

Якщо ви все-таки прийняли рішення робити все самостійно, то вам слід вивчити порядок закриття ТОВ:

1. Перш за все приймається остаточне рішення про закриття і призначається ліквідаційна комісія. Залежно від того, скільки учасників знаходиться в засновницькому складі документ, що підтверджує закриття ТОВ, називатиметься по-різному. Його оформлюють на фірмовому бланку підприємства у вільній формі.

Ліквідаційна комісія може бути в особі будь-якої дієздатної особи.

2. На наступному етапі вам необхідно буде поставити до відома податкову службу про те, що ви закриваєте фірму. Це повинно відбутися не пізніше ніж через три дні після підписання Протоколу про закриття підприємства. Якщо ви не виконаєте цю умову, то вам доведеться сплатити штраф. Повідомити необхідно ту податкову інспекцію, в якій ви реєстрували своє підприємство. Даний документ обов'язково повинен бути завірений нотаріусом.

3. Ви повинні подати оголошення в спеціалізоване публічне видання про те, що ваше підприємство знаходиться в процесі закриття. Також необхідно вказати про термін, який буде встановлено для прийняття вимог від кредиторів. Відповідно до законодавства, він не повинен становити менше двох місяців.

Зверніть увагу, що під час закриття фірми потрібна всього одна публікація, а не дві, як при її реорганізації.

Крім подачі оголошення в пресу, ви зобов'язані відправити лист всім кредиторам організації в якому вкажете, що вона знаходиться в процесі закриття.

4. Проведення інвентаризації майна фірми. Порядок закриття ТОВ вимагає, щоб для проведення інвентаризації була призначена інвентаризаційна комісія. Під перевірку потрапляє не тільки майно підприємства, але і всі види фінансових зобов'язань.

5. Далі необхідно зайнятися укладанням і затвердженням проміжного ліквідаційного балансу. Цей баланс складається через два місяці з моменту подачі оголошення в пресу. У ньому мають бути присутні відомості про майно ТОВ, які були отримані в процесі інвентаризації та пред'явлені вимоги від кредиторів.

6. Якщо ви хочете закрити ТОВ відповідно до закону, необхідно погасити заборгованість, яка у неї можливо є. Її погашення повинно виконуватися в наступному порядку:

  • відшкодувати нанесення шкоди здоров'ю та життю тим людям, які отримали його з вини підприємства;
  • виплатити зарплати, допомоги та премії співробітникам фірми;
  • розплатитися з боргами перед бюджетом та позабюджетними формами;
  • виплатити іншу заборгованість, наприклад, перед контрагентами;

7. Необхідно отримати довідку з Пенсійного фонду.

8. Скласти підсумковий ліквідаційний баланс, який повинен мати відомості про залишене після всіх підрахунків майно підприємства.

9. Заява про те, що підприємство державно зареєстровано у зв'язку з його закриттям, квитанція про оплату держмита, ліквідаційний баланс і рішення про його затвердження - все це необхідно подати до податкової як фінальний пакет документів.

10. Закриття банківського рахунку підприємства.

Закриття ФОП

Якщо вам потрібно закрити ФОП, то порядок виконання даної процедури буде трохи простіший.

Насамперед потрібно подати заяву державному реєстратору, в якій має бути зазначено про те, що діяльність приватного підприємця буде припинена.

Далі, щоб закрити ФОП, необхідно зібрати всі потрібні довідки, які будуть підтверджувати результати перевірок деяких інстанцій. Це мають бути документи, які підтверджують відсутність боргів по податках і зборах, а також за соціальними внесками.

Якщо ви успішно впораєтеся з двома попередніми етапами, то можете перейти до останнього кроку, щоб остаточно закрити ФОП. Для цього, по закінченню двох місяців після публікації про закриття підприємства потрібно подати державному реєстратору зібрані раніше довідки про відсутність боргів у податковій службі та соціальних фондах, а також реєстраційну картку на проведення процедури державної реєстрації повного припинення діяльності приватного підприємця.

При виконанні цього алгоритму дій, ви зможете закрити ФОП законним шляхом.

Якщо ви хочете закрити підприємство, заощадивши свій час і згідно з усіма вимогами закону, то варто скористатися послугами кваліфікованого юриста, які вам можуть надати в нашій фірмі.

-..
56
компаній на обслуговуванні
32
компанії на юридичному обслуговуванні
17
компаній на бухгалтерському обслуговуванні