LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY
Основні практики: кримінального права, M&A, супроводу і захисту бізнесу, а також:
податкового планування і супроводу угод

01004, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12

10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 10, оф. № 214

Запис на зустріч по тел: +38 (098) 447-55-45

email: vasilijlucenko@gmail.com

Ми працюємо: Пн., Вт., Ср., Чт., Пт. з 09:00 до 18:00. Сб., Нд. - за домовленістю

7 років досвіду
527 виграних справ в судах
254 зареєстрованих компаній

Перереєстрація підприємтсва — що це та навіщо воно потрібне?

Більшість підприємців періодично зіштовхуються з необхідністю внесення змін та поправок в організаційну структуру своїх підприємств. Наприклад, для того, щоб господарча діяльність підприємства була оптимізована або покрашена, збільшують установчий капітал за рахунок залучення додаткових інвестицій. Також доволі часто на підприємствах змінюється правляча верхівка, а саме, директор. Всі ці зміни та багато інших включає в себе перереєстрація підприємства, яка повинна бути проведена в державній реєстрації змін та в установчій документації юридичної особи.

Всі можливі зміни, які мають відношення до внесення поправок в установчій документації:

  • зміна найменування підприємства;
  • зміна розміру установчого капіталу;
  • внесення коррективів до засновницького складу та іх реквізитів;
  • зміна юридичної адреси.

Зміни, які не мають зв'язку з установчою документацією:

  • зміна директора;
  • зміна виду економічної діяльності.

3. Зміни, пов'язані з поправками в організаційно-правовій формі підприємства.

Реєструвати зміни можна як по одній, так и по декілька відразу. Наприклад, якщо відбувається зміна засновницького складу, то розумніше всього було б змінити і керівника. Якщо ви змінюєте найменування підприємства, то зміну місця знаходження також можна зареєструвати відразу.

Давайте детальніше розглянемо кожну зміну, яка включає у себе перереєстрацію підприємства.

Зміна найменування підприємства

Рішення про те, щоб змінити назву підприємства, приймається з різних причин. Не важливо, робиться це з цілью ребрендінгу або просто тому, що так захотілось новому складу засновників. Зміст залишається тим же: дана процедура має на увазі зміну всієї документації підприємства, знищення старої та виготовлення нової печатки. Певний період печатка у підприємства буде відсутня. Ви можете звести цей термін до мінімуму, якщо скористаєтеся послугами профессіоналів, які проведуть цю процедуру в найкоротші терміни.

Зміна розміру установчого капіталу

Ви можете змінити розмір установчого капіталу на стільки, на скільке плануете, так як обмежень для мінімальної і максимальної суми установчого капітіталу немає. Установчий капітал будь-якого підприємства повинен бути повністю сформований до того моменту, коли його будуть збільшувати. Зміни стосовно зменшення розміру установчого капіталу будуть дійсними через три місяці з моменту ії реєстрації і розміщення об'яви про це у пресі.

Внесення коррективів до засновницького складу та їх реквізитів

З кожним етапом розвитку підприємства,може змінюватися і його засновницький склад. Можливо колись складеться така ситуація, коли вам необхідно буде виключити одного з учасників засновницького складу, або ж він самостійно висловить таке бажання. Можливо вам буде потрібно продати або подарувати свою частину у бізнесі, або додати ще одного учасника до складу засновників. Щоб все це можна було здійснити необхідна перереєстрація підприємства, а саме, внесення поправок до складу засновників. Ці зміни повинні бути державно зареєстровані та занесені до уставу.

Зміна юридичної адреси

Дуже важливо зареєструвати зміну юридичної адреси ТОВ і ЧП, тому що державні органи, серед яких і податкова служба, різні фонди та інші здійснюють листування з підприємствами, відправляючи відповіді та повідомлення на іх юридичні адреси. Якщо фірма вже не знаходиться по тій адресі,за якою вона зареєстрована, то у неї можуть бути проблеми з вищеперерахованими інстанціями.

Частіше за все, юридична адреса фірми змінюється, якщо:

  • немає можливості продовжити орендувати приміщення за тією адресою, яка була вказана під час реєстрації;
  • податкова інспекція знаходить невідповідність між зареєстрованою адресою і поточною;
  • змінюється місце прописки засновника.

Перереєстрація підприємства, яка має на увазі зміну юридичної адреси, повинна бути проведена з обов'язковою умовою, що данна зміна буде внесена до засновницьких документів і до данних ЄДР.

Якщо юридична адреса “переїздить” з одного району до іншого, то остаточний перехід можливий лише після нового звітного періоду.

Термін, за який можуть перереєструвати юридичну адресу може варіюватися від 3 до 5 робочих днів. Якщо відбувається перехід підприємства в інший район, то від 10 до 15.

Зміна директора

Зміна директора — доволі часта подія в житті будь-якого підприємства. Однак не дивлячись на те, що процедура цілком звичайна, для ії здійснення достатньо одного лише рішення від засновницького складу. Окрім цього рішення, зміна керівника обов'язково повинна бути державно зареєстрована. Також необхідно, щоб податкові органи були проінформовані про цю зміну. Починаючи з того моменту, як новий директор був державно зареєстрований, його можна називати офіційним керівником підприємства.

Зміна виду економічної діяльності

Абревіатура КВЕД розшифровується як “коди видів економічної діяльності”. Певний код відповідає певному виду економічної діяльності, яку буде здійснювати підприємство. Вони підбираються під час першої реєстрації підприємства. КВЕД підприємства вносять до ЕРДПОУ і вони відображаються у справці статистики. Наприклад, для такого ліцензованого виду економічної діяльності як будівництво, під час отримання ліцензії у довідці статистики повинні обов'язково бути певні номери КВЕД. Якщо у вас іх немає, не варто панікувати, так як ці номери можна змінювати. Звичайно, що така зміна також підпадає під державну реєстрацію.

У цілому, перереєстрація підприємства — процедура, яка потребує втручання професіонала в юридичній області. Якщо вам також потрібна допомога у цьому питанні, наша компанія до ваших послуг.

сайт
56
компаній на обслуговуванні
32
компанії на юридичному обслуговуванні
17
компаній на бухгалтерському обслуговуванні