LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY
Основні практики: кримінального права, M&A, супроводу і захисту бізнесу, а також:
податкового планування і супроводу угод

01004, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12

10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 10, оф. № 214

Запис на зустріч по тел: +38 (098) 447-55-45

email: vasilijlucenko@gmail.com

Ми працюємо: Пн., Вт., Ср., Чт., Пт. з 09:00 до 18:00. Сб., Нд. - за домовленістю

7 років досвіду
527 виграних справ в судах
254 зареєстрованих компаній

Як зареєструвати торгову марку?

На сьогоднішній день, питання реєстрації торгової марки серед бізнесменів є доволі актуальним. Ця процедура має безліч нюансів, з якими добре знайомі юристи, і вони готові допомогти вам з вирішенням даного питання. На чому слід акцентувати свою увагу під час проходження етапів даного процесу, щоб у майбутньому у вашого бізнесу був хороший захист?

Перш ніж звернутися в УКПАТЕНТ, вам потрібно точно знати з якою метою ви реєструєте свій торговий знак, в яких країнах ви будете його реєструвати і що конкретно ви хочете захистити.

Роль торгової марки можуть зіграти навіть слова і кольори. Найпопулярніші торгові марки - словесні і образотворчі. Варіант комбінованої торгової марки, тобто такої, яка складається зі слів та образотворчих елементів, теж доволі поширений. Ви можете зареєструвати торгову марку як оформлену в кольорі, так і чорно-білу. Торговий знак охороняється територіально і його можна реєструвати лише для конкретних товарів або послуг.

Як провести реєстрацію, щоб Ваш захист неможливо було «пробити»

Для того, щоб торгова марка надала вам практично непробивний захист під час процедури її реєстрації, враховуйте як саме ви збираєтеся користуватися нею у майбутньому. Є переконання, що найкращий захист може надати своєму власникові той торговий знак, який створений за допомогою словесних елементів і представлений на двох або трьох мовах. Якщо крім мовних варіантів у вас є оригінальний логотип, то його теж слід захистити. Якщо ви можете окремо виділити образотворчий елемент у вашому торговому знаку, і окремо виділити його словесну частину, то для захисту доведеться реєструвати декілька торгових знаків, щоб було захищено і вашу назву і образотворчий елемент.

Як вибрати процедуру реєстрації

Термін, в який повинна вкластися реєстрація торгової марки, в законодавстві не прописаний. Однак спираючись на практичний досвід, процес реєстрації займає рік або півтора. Якщо ви будете здійснювати реєстрацію самостійно, то, швидше за все, будуть допущені помилки, або орган, що проводить експертизу, просто зробить запит на уточнення деяких пунктів, і тоді вже процедура реєстрації затягнеться, тому що починається листування з Укрпатентом.

Якщо вам потрібна термінова реєстрація торгової марки, наприклад, за вісім з половиною місяців, то за додаткову плату дану процедуру можна прискорити. Найчастіше бажання швидше закінчити з даною процедурою пояснюється прагненням власника торгової марки провести її міжнародну реєстрацію.

Подача заяви на реєстрацію

Щоб почалася реєстрація, необхідно правильно скласти заяву на реєстрацію торгового знака та подати його в УКРПАТЕНТ. Відповідно до сьогоднішньої законодавчою бази, подавати заяву на дану процедуру дозволено і фізичним та юридичним особам. Коли ви готуєте заяву для подачі, дуже важливо, щоб форма була заповнена правильно спочатку. Вся необхідна інформація повинна бути вказана не тільки про торговий знак, а й про самого заявника. Дуже важливо, з самого початку додати до заяви правильний список послуг і товарів, для яких виконується реєстрація торгової марки, тому що після моменту подачі заяви виправити цей список вже буде не можна. Крім цього, не забудьте докласти зразки торгового знака в зменшеному розмірі. Якщо ваш торговий знак чорно-білий, то він повинен бути поданий в п'яти примірниках, якщо кольоровий - то в десяти.

Після того, як подача заяви в УКПАТЕНТ буде здійснена, заявник отримає розписку про те, що його заява прийнята на реєстрацію торгової марки.

Дата подачі заяви на реєстрацію торгової марки

Якщо ви вірно внесли оплату за подачу заяви, то незабаром УКРПАТЕНТ надішле вам лист про встановлення дати подання заяви для того, щоб зареєструвати торгову марку. Якщо ви отримали цей лист, то ви оплатили всі збори за подання заяви і перша стадія даної процедури успішно пройдена. Якщо ви правильно заповнили свою заяву, подали її і все оплатили, то процес встановлення дати подачі було розпочато ще з моменту вашого звернення в УКРПАТЕНТ.

Однак, як говорилося раніше, реєстрація торгової марки має безліч нюансів. З тієї дати, яка відображається у листі Укрпатента про встановлення дати, ви можете помітити свій торговий знак попереджуючим символом. Відповідно до світової практики, біля поданої на реєстрацію торгової марки ставлять позначку «тм», яка буде своєрідним попередженням про те, що вона знаходиться на стадії проходження експертизи і закон вже частково ії охороняє. А от після успішного закінчення всіх перевірок та отримання Свідоцтва про реєстрацію марки для послуг і товарів, ви можете позначати торговий знак позначкою «®», яка послужить підтвердженням того, що він зареєстрований в базі патентного відомства.

Причина для відмови реєстрації - однорідність

Через це вам можуть відмовити в проханні зареєструвати торгову марку?

Найпоширеніше причина - наявність схожих торгових знаків, які вже зареєстровані або подали заявки на реєстрацію в нашій країні на ім'я іншого заявника.

Щоб ви не потрапили в ряди тих підприємців, яким надали відмову в реєстрації, необхідно здійснити попередній пошук на схожість з уже зареєстрованими або поданими на реєстрацію торговими марками. Багато хто вирішить, що проведення таких пошуків принесе лише витрачений час і гроші. Але все якраз навпаки. Якщо вам відмовлять в реєстрації, то ви отримаєте ії на проходженні останнього етапу даної процедури, і ваших грошей і часу вам вже не повернуть. Так що проведений попередньо пошук схожих торгових марок допоможе вам швидше заощадити і час, і гроші.

Для того, щоб зареєструвати торгову марку швидко і без будь-яких неприємностей, краще всього скористатися допомогою юриста.

56
компаній на обслуговуванні
32
компанії на юридичному обслуговуванні
17
компаній на бухгалтерському обслуговуванні