LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY
Основні практики: кримінального права, M&A, супроводу і захисту бізнесу, а також:
податкового планування і супроводу угод

01004, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12

10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 10, оф. № 214

Запис на зустріч по тел: +38 (098) 447-55-45

email: vasilijlucenko@gmail.com

Ми працюємо: Пн., Вт., Ср., Чт., Пт. з 09:00 до 18:00. Сб., Нд. - за домовленістю

7 років досвіду
527 виграних справ в судах
254 зареєстрованих компаній

Оцінка автомобіля

Необхідність в оцінці автомобіля викликана різними цілями, основні з яких:

 • Оцінка автомобіля для спадщини здійснюється з урахуванням таких нюансів:

Автомобіль оцінюється з метою обчислення нотаріального мита. Для цього надається копія свідоцтва про смерть, паспорт заявника, ПТС на автомобіль. Дата проведення оцінки автомобіля аналогічна дню смерті власника автомобіля.

 • Якщо одна юридична особа вирішує продати свій автомобіль іншій особі, то оцінка автомобіля проводиться таким чином:

Мета - мінімізувати податкові ризики щодо податку на прибуток у проміжку обчислення розміру оподатковуваної суми. Для цього потрібні такі відомості: реквізити обох сторін: замовника і власника, ПТС автомобіля. Тут же вказується пробіг автомобіля. Оцінка автомобіля здійснюється на дату близьку до дня проведення оціночних маніпуляцій.

Так само можлива оцінка невеликого парку машин.

 • Автомобіль оцінюють і при розподілі майна. Основною причиною поділу майна є розлучення, коли судовим процесом вирішується: кому з подружжя залишається машина або ж висунуто рішення продати автомобіль, а отриману суму розділити згідно з прийнятим рішенням суду. Іноді чоловік і дружина без судового процесу вирішують дане питання. Але яким би способом не відбувався процес паювання, в будь-якому випадку, оцінка автомобіля є необхідною дією.

У чому полягає користь оцінки автомобіля при розподілі майна? Припустимо, хтось з подружжя подає позов про поділ майна, куди включено і автомобіль. Інший з членів родини стверджує, що автомобіль, через низку наявних технічних проблем не здатний їздити, тобто, вже є предметом металобрухту. Заявник ж упевнений у справності машини, запевняючи в тому, що придбання здійснювалося у офіційного виробника, причому, зовсім недавно, а значить, машина нова з повною комплектацією і на гарантії. Вирішити даний та подібний спір реально, зробивши оцінку автомобіля.

Дуже важливий момент! Як правило, документи на автомобіль зберігаються у чоловіка. У дружини є або довідка про реєстрацію, або взагалі нічого. Але навіть в таких ситуаціях суперечка розв’язується. Єдиний «мінус» - в звіті буде зазначено, що всі характеристики автомобіля записані зі слів заявника (замовника) та огляду автомобіля не було. Гуманність суду тим і пояснюється, що він розуміє будь-які життєві випадки і йде на поступки, отже, такі звіти приймаються.

Що стосується незалежної оцінки автомобілів, то перш ніж встановити її критерії, необхідно розібратися з поняттям транспортного засобу. Так ось, під категорію транспорту, який може піддаватися оцінці належать предмети, здатні переміщати пасажирів і вантажі на необхідні дистанції. У цю групу входять такі засоби пересування: легкові та вантажні автомобілі, мотоцикли, велосипеди, причепи та корпуси автомобілів, спеціалізовані машини, тролейбуси, автобуси, залізничні локомотиви, рейковий склад, літальні засоби, судна, виробничий електротранспорт і подібне.

Коли проводиться оцінка транспортних засобів?

 1. Купівля або продаж засобу пересування.
 2. Здача автотранспорту в оренду.
 3. Розрахунок заставної вартості при отриманні кредиту.
 4. Передача в лізинг.
 5. Розділ майна.
 6. Набуття права спадкування.
 7. Дарча транспорту.

Бувають різні випадки: аварія - з метою визначення вартості завданих збитків; або та ж мета при стихійному лихові, пожежі, повені, дій будь-яких осіб (розбили машину, наприклад, або вилучили запчастини) і так далі.

Якщо транспорт не є приватною власністю, а належить підприємству як основні фонди, то оцінка експерта передбачає визначення стартової вартості для проведення аукціону для того, щоб приватизувати або передати в довірче управління.

Призначення митної вартості теж вимагає оцінку автомобіля, наприклад, при ліквідації бізнесу, при потребі продати транспортний засіб і багато іншого.

Методи оцінки автомобіля:

Автомобіль або інший засіб пересування проводиться трьома шляхами:

 1. дохідний,
 2. порівняльний,
 3. витратний.

Перевага віддається порівняльному способу оцінки транспорту. У цьому випадку потрібно надати такі відомості про засіб пересування:

 • уточнення типу транспорту (автомобіль, автобус, велосипед та інше;
 • марка засобу пересування;
 • серія та модель;
 • заводський номер та найменування виробника;
 • техпаспорт;
 • дата випуску;
 • інвентарний номер;
 • дата покупки і входження у користування;
 • технічні характеристики (тип й об'єм двигуна, габарити транспорту і так далі);
 • довідка про номінальну вартість і про поточну вартість засобу пересування;
 • відомості про обслуговування, нарахований знос, дефекти та подібне.

Зазначений список може дещо змінюватися в залежності від причини оцінки автомобіля та ситуації. Важливим моментом є й те, що незалежну оцінку автомобіля в Житомирі неможливо здійснити експертним способом, особливо, якщо мова йде про новий вид транспорту. Справа стосується умов користування до аналізу; про дані, про число попередніх власників; про інформацію проведення та видів ремонтів і т.п. Логічним у договорі буде наявність пункту, де визначається відповідальність замовника за достовірність наданих їм даних.

Замовляючи оцінку автомобіля або іншого виду транспорту у справжніх фахівців Житомира (http: //юріст.in.ua), замовник отримує справедливий результат, який представлений в якості звіту. Організація вже протягом довгих років займається наданням експертно-оціночних послуг. І за цей час встигла утвердитися на ринку юридичних послуг як професійна та відповідальна компанія, яка розуміє всі нюанси, пов'язані з оцінкою автомобіля. Для оформлення замовлення на оцінку транспорту достатньо зв'язатися із менеджером у розділі «Контакти».

Замовити оцінку!

*
56
компаній на обслуговуванні
32
компанії на юридичному обслуговуванні
17
компаній на бухгалтерському обслуговуванні