LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY
Основні практики: кримінального права, M&A, супроводу і захисту бізнесу, а також:
податкового планування і супроводу угод

01004, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 12

10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 10, оф. № 214

Запис на зустріч по тел: +38 (098) 447-55-45

email: vasilijlucenko@gmail.com

Ми працюємо: Пн., Вт., Ср., Чт., Пт. з 09:00 до 18:00. Сб., Нд. - за домовленістю

7 років досвіду
527 виграних справ в судах
254 зареєстрованих компаній

Оцінка автомобіля для спадщини у Житомирі

Спадщина на автомобіль оформлюється по закінченню півроку з дня смерті власника даної машини. Спадкоємець у цей період звертається в нотаріальну контору, щоб відкрити спадкову справу і вступити в його права. Нотаріусу необхідно представити деякі документи:

 • Паспорт спадкоємця.
 • Свідоцтво про смерть.
 • Підтвердження про спорідненість спадкоємця з померлим.
 • Виписка з будинкової книги або довідка з місця проживання спадкодавця.
 • Виписка з ДІБДР.

Головне правило: оцінка автомобіля для спадщини у місті Житомирі та в будь-якому іншому місті України повинна бути представлена на день смерті спадкодавця.

Їздити на машині до моменту її перереєстрації забороняється!

Як проводиться оцінка автомобіля для спадщини у Житомирі

Будь-яка оцінка автомобіля для спадщини у Житомирі та інших містах України вимагає такий перелік документів для їх надання:

 • Паспорт заявника.
 • Копія свідоцтва про смерть спадкодавця.
 • Копія свідоцтва про реєстрацію.
 • Копія ПТС.
 • Копії довідок про ДТП, якщо такі є.
 • Перелік зроблених ремонтів і замінених деталей та вузлів.

По закінченню укладання договору з нами на проведення експертної оцінки автомобіля для спадщини призначається точний час для огляду машини (іноді дана дія відсутня0. Автомобіль аналізується у встановлений термін, де ймовірне виявлення дефектів. Крім цього, визначається ступінь зносу і пробіг. Всі оціночні маніпуляції повинні проводитися в присутності спадкоємця (вимога нотаріуса). По закінченню проведення оціночної процедури заповнюється акт, який повинен завірятися двома сторонами (оцінювачем і спадкоємцем). Спадкоємець має повне право написати в акті свої коментарі.

Далі необхідно мати звіт про цінову приналежність автомобіля, укладання якого займає декілька днів.

Існує три основні методи оцінки автомобіля для спадщини:

 • Прибутковий.
 • Витратний.
 • Порівняльний.

Про вибір методу оцінки автомобіля для спадщини фахівець зазначає у звіті з докладними поясненнями до нього. Остаточний підсумок оцінки машини для спадщини - визначення вартості успадкованої машини, де враховується: стан двигуна і кузова, пробіг, вік, додаткове обладнання (оптика, навігація, сигналізація, медіаустановки і так далі), затребуваність автомобільної марки на ринку УТС (втрата товарної вартості), середня вартість на подібні машини.

Будь-яка оцінка автомобіля для спадщини передбачає наявність фотографій ТЗ, перелік нормативних актів і допоміжних інформативних джерел, які використовувалися для з'ясування вартості успадкованого авто.

Звіт або письмова оцінка автомобіля (що є обов'язковим) зшивається, нумерується, підтверджується підписом оцінювача, керівника нашої оціночної організації в декількох екземплярах.

Письмові відомості, надані спадкоємцем, включаючи копію сертифікату, що підтверджують право проведення оцінки автомобіля оціночної організацією. Весь процес в середньому триває до 2-х днів.

Що робити після оцінки автомобіля для спадщини?

Після отримання звіту про вартість транспорту, він передається спадкоємцем нотаріусу.

Саме свідоцтво про право на спадкування машини видається з урахуванням сплати держмита, розмір якого встановлюється згідно із вартістю успадкованого автомобіля. Після сплати держмита та наявності на руках документа необхідно вирушити в органи ДІБДР для здійснення перереєстрації автомобіля.

За якими принципами налічується розмір державного мита при видачі свідоцтва на спадкування автомобіля?

Відповідно до статті 19 Закону "Про нотаріат" державними нотаріусами за реалізацію нотаріальних маніпуляцій стягується державне мито, розміри якого встановлені чинним законодавством.

У тому ж Законі статтею 31 передбачено, що нотаріуси за свої послуги стягують плату, сума якої визначається двома сторонами: нотаріусом та замовником. В указі № 762 говориться, що сума оплати за зазначені дії приватними нотаріусами не може бути менше суми ставок державного мита, що справляється за надання тих же послуг державними нотаріусами.

Розмір держмита, який стягнули за проведення процедур при спадкуванні входить в систему оподаткування іншими зборами, тобто, в результаті відбувається подвійне оподаткування.

Розмір держмита налічується залежно від ступеня спорідненості між спадкоємцем і попереднім власником майна. У разі першого ступеня споріднення оподаткування здійснюється за нульовою ставкою. При інших варіантах спорідненості - 5% від предмета спадщини (автомобіля).

З першого січня 2010 було прийнято, що держмито (незважаючи на ступінь споріднення та суму спадщини (в даному випадку вартість автомобіля)) дорівнює двом неоподатковуваним мінімумів.

Тепер найголовніше питання: де знайти експерта з оцінки?

Правильна оцінка автомобіля для спадщини у Житомирі

Автомобіль оцінюється будь-якою незалежною оцінною організацією або структурою, в комплекс послуг якої входить оцінка автомобіля для спадщини. До вибору оцінного бюро слід ставитися серйозно, бо саме від нього залежить точність експертної оцінки автомобіля. Можна скористатися рекомендаціями знайомих. Якщо таких немає, то не гріх поцікавитися в інтернеті, тільки не рекламними повідомленнями, де кожен вихваляє себе, а коментарями тих, хто вже відчув на своєму досвіді подібні процедури. Сумнівні організації або фірми, що не мають досвіду роботи у цій сфері, однозначно відхиляються.

Що стосується безпосередньо нашої організації, то наша діяльність перевищує термін 10 років. Відгуками наших замовників може позаздрити кожен. Фахівці нашої компанії володіють належною освітою (на що є докази) та досвідом у незалежно оціночній галузі. Крім того, наші фахівці не мають звички наживатися на проблемах інших людей, тому ціни на послуги виставлені чесним шляхом (без націнки).

Проконсультуватися або замовити оцінку автомобіля для спадщини у нас можна будь-яким зручним способом. Всі наші реквізити вказані в розділі «Контакти».

Замовити оцінку!

..
56
компаній на обслуговуванні
32
компанії на юридичному обслуговуванні
17
компаній на бухгалтерському обслуговуванні