Як зробити закордонний паспорт?
Оформлення закордонного паспорту – послуга доступна для будь-якого громадянина України, незалежно від його віку та інших показників. Термін дії закордонного паспорту , виданого в Україні, триває 10 років.
Питання про отримання закордонного паспорту завжди було і залишається актуальним. Для отримання закордонного паспорту спочатку необхідно підготувати документи на його отримання, а саме:
- копії І, ІІ сторінок звичайного паспорту та листа із пропискою (в 2-х примірниках). І, звичайно ж, для підтвердження необхідно взяти із собою й оригінал (паспорт);
- ксерокопія ІПН (1 екземпляр) і сам ІПН;
- старий закордонний паспорт (при його наявності);
- довідка з військкомату або військовий квиток.
Перед тим, як зробити закордонний паспорт, необхідна консультація фахівця, оскільки вище представлений стандартний перелік документів. Іноді потрібні й інші папери для отримання закордонного паспорту, наприклад, підтвердження про несудимість. Сказати, які точно формальності будуть потрібні складно, оскільки дана процедура у нерідких випадках є індивідуальним процесом.
Про те, як зробити закордонний паспорт, в інтернеті розписані, як правило, типові процедури, однак мало хто викладає інформацію про те, що після проведення нової реєстрації (тобто, прописка, вироблена раніше 6 місяців на момент подачі заяви для отримання закордонного паспорта) необхідно надати форму 16, яка видається у ЖКГ як підтвердження прописки.
Як зробити закордонний паспорт тим, хто змінив прізвище при укладанні шлюбу? Тут особливих складнощів не виникає, адже потрібні лише документи, оформлені на нове прізвище, ідентифікаційний номер, паспорт).
Паспорт закордонний
Паспорт закордонний необхідний з різних причин:
- робота;
- бізнес;
- навчання;
- відпочинок та інше.
Але якою б не була причина, не виключено, що мандрівник побажає внести відомості про дітей у паспорт закордонний. А для цього знадобиться ксерокопія свідоцтва про народження дитини.
Але, якщо дитині вже виповнилося 14, то потрібні 2 копії, а якщо вже 16, то ксерокопія її паспорту. Батькам п'ятирічних дітей знадобляться 2 матових дитячих фото 2 * 4 см.
Куди звернутися, щоб отримати паспорт закордонний?
Звичайно, можна звернутися до Служби громадянства, але, якщо чесно, то самостійне проходження занадто довге. А враховуючи нинішній стан у країні, на додаток і кропітка.
На сьогодні громадянам України надані спеціальні структури (обов'язково юридичної спрямованості! Інші форми діяльності не зовсім компетентні у даному питанні). Саме ці структури беруть на себе всю відповідальність за проходження кабінетів і збір документів, що скорочує час і витрати.
Для отримання закордонного паспорту доведеться відвідати орган, який ще в радянські часи називався ОВІР (багато його і зараз так іменують). Починають вони роботу з 9 ранку, але рекомендовано прийти раніше встановленого часу, адже черга формується задовго до відкриття зазначеного органу.
Далі заповнюється анкета, і виходять реквізити для проплат.
Закордонний паспорт: ціна
На закордонний паспорт ціна не може бути виражена в однозначній грошовій кількості, тому що все залежить від того, наскільки швидко потрібен сам паспорт.
Крім того, на закордонний паспорт ціна формується залежно від того, ким проводиться проходження всіх процедур: самостійне або із юридичною допомогою.
Крім того, на офіційному сайті представлена на закордонний паспорт ціна, а точніше в яку суму обійдеться кожен платіж.
Закордонний паспорт: скільки?
Як вже говорилося про те, скільки коштує закордонний паспорт, залежить, в першу чергу, від необхідних термінів його отримання.
Отже, закордонний паспорт: скільки чекати?
- 30 днів;
- 10 днів;
- 3 дні.
І тут слід відмітити, що за 1 день, навіть при всьому бажанні, закордонний паспорт не робиться, принаймні, простим людям.
Закордонний паспорт: скільки коштує?
Якщо громадянин нікуди не поспішає, і йому не складе проблем почекати цілий місяць, то сума оплати становитиме - 330 грн. 28 коп. (+ Банківські послуги). Якщо ж терміни очікування звужуються до 10 робочих днів, то необхідно сплатити - 835 грн. 88 коп. Терміновий закордонний паспорт обійдеться за вартістю 1179 грн. 55 коп.
Але, знову-таки, всі повинні чудово розуміти, що закони дуже часто змінюються у нашій державі, що не обійшло стороною і державні збори. Тому, якщо цікавить закордонний паспорт: скільки коштує або скільки чекати, то краще ознайомитися з даними відомостями перед подачею документів.
Припустимо, у заявника виникло бажання отримати біометричний закордонний паспорт, то в цьому випадку, ціни дещо змінюються. Нижче ціни вказані «від» і «до» в залежності від швидкості видачі:
- 4 дня: +1950 - 2300 грн.;
- 5 днів: 1700 - 2150 грн.;
- 7 - 10 днів: 1500 - 1850 гр.;
- 20 днів: 1000 - 1350 грн.
Під «днями» маються на увазі робочі дні.
Закордонний паспорт оформлення
Після того, як написано заяву й проплачені всі платежі, необхідно взяти пакет (перерахований вище) документів і квитанції для їх подачі в ту ж організацію, де писалося заяву.
Там же заявника сфотографують, безкоштовно.
Здавши всі документи, заявник чекає тієї дати, на яку встановлена видача закордонного паспорту.
По закінченню відведеного для очікування часу, слід відвідати відділ так званого ОВІР (можна районний, якщо мова йде не про мешканців Києва). Як правило, видача закордонного паспорту проводиться у другій половині дня.
Хоча, у кожного підрозділу свої прийомні години, коли можна отримати закордонний паспорт. Тому краще заздалегідь переписати графік роботи даної організації.
Отримання паспорту може здійснюватися не особисто, а через руки довіреної особи, на яку оформляється спеціальний документ (дозвіл), котрий засвідчується нотаріусом.
Але, в силу того, що інтернет-можливості на сьогодні максимально розширені, можна більш спрощено отримати закордонний паспорт, оформлення якого можливо у режимі онлайн, що дуже зручно для тих, хто не проживає у Києві, адже для оформлення тепер не потрібно спеціально їхати до столиці і стояти в чергах. Хоча і кияни нерідко користуються віртуальними послугами. Для мешканців інших регіонів пропонуються інші служби - Міжрегіональний центр видачі паспортних документів.
Але не будемо винаходити велосипед, коли сучасне життя пропонує більш прості способи оформлення.
Якщо закордонний паспорт, оформлення якого відбувається віртуальним способом, то важливо врахувати такі моменти:
- вибір організації, у якої на закордонний паспорт оформлення відбувається в режимі онлайн. Адже, нерозумно посилати свої документи до невідомої персони;
- збір документів аналогічний типовому способу оформлення закордонного паспорту. Єдина відмінність - замість ксерокопії надаються сканкопіі паперів і відправляєються по електронній пошті.
Як оформити закордонний паспорт по інтернету?
Як вже було сказано, все починається з вибору структури. Серед даних компаній можуть бути представлені:
- туристичні фірми;
- організації, що займаються працевлаштуванням українських громадян за кордоном;
- посередники, які зараховують українців до іноземних ВНЗ на навчання та інші.
Зрозуміло, що всі перераховані контори у своєму штаті мають юриста, інакше довіри до компанії бути не може. До речі, цими ж структурами здійснюється і видача віз, що дуже важливо для відвідування країни, яка не включає безвізовий режим для громадян України.
Онлайн спосіб оформлення паспорту вигідний тим, що всією «біганиною» займається співробітник фірми, а не той, кому безпосередньо потрібен закордонний паспорт.
Вибір представництва залежить від мети придбання закордонного паспорту. Якщо ж людині закордонний паспорт необхідний для роботи в інших країнах, то у кадровому агентстві (де планується працевлаштування. Але не обов'язково) можна замовити закордонний паспорт. Крім того, влаштуватися на роботу за кордон тепер теж можна в режимі онлайн, тобто, знайти по інтернету кадровий центр, котрий займається працевлаштуванням українців за кордоном, і тут же подати заявку. Ну, а працювати, звичайно ж, доведеться у вибраній точці земної кулі.
Таким же чином вибираються туристичні фірми та освітні компанії.
Що важливо знати про пошук організації?
Перед тим, як оформити закордонний паспорт, важливо ознайомитися із діяльністю тих, у кого планується замовлення даних послуг. Велике значення має досвід роботи, що, власне, і формує репутацію компанії. Про добре (або не дуже) ім’я того чи іншого представництва можна дізнатися, ознайомившись із відгуками клієнтів, адже не виключені варіанти із «кидалово» (так, буває й таке в наші дні). Зрозуміло, що в коментарях замовники не стануть писати «хвалебні оди», якщо дана контора характеризується недобросовісністю. Однак не виключено, що позитивні відгуки можуть писатися на замовлення самих же власників таких структур. Але, погані відомості однозначно ніхто не проплачує, а, значить, якщо занадто багато невдоволення або взагалі немає ніяких відгуків, то краще з такими фірмами не зв'язуватися. Зрозуміло, що, якщо компанія взагалі не володіє ніякими коментарями, то це не означає, що її керівники мають бути шахраями. Але така ознака може свідчити про те, що фірма нещодавно відкрилася, що підтверджує недосвідченість службовців. Відповідно, вибирати потрібно тих, хто вже пропрацював на даному терені багато років.
Є і ще один варіант оформлення паспорту через інтернет, але він не повністю автоматизований, а лише його попередні процедури можна пройти онлайн. Така можливість надається міжрегіональних службами, які займаються видачею закордонних паспортів.
Що робити далі?
А далі все просто: необхідно зв'язатися із представниками обраної компанії, які розкажуть про те, які документи необхідно надати.
У найпершому розділі було опубліковано перелік з необхідними документами для отримання закордонного паспорта.
Що для цього потрібно?
- зайти на офіційний сайт ОВІР;
- перейти в рубрику «Запис у чергу онлайн»;
- зареєструватися із зазначенням електронної пошти;
- під своїм логіном і паролем зайти в свій аккаунт, таким чином, автоматично підтверджується реєстрація.
Подана заявка розглядається, після чого, про рішення буде оповіщено заявника по електронній пошті. Отже, важливо при реєстрації вказувати точні відомості.
Далі потрібно зберегти номер заявки, адже ці цифри показують, який за рахунком у черзі заявник, тобто, є свого роду пропускним талоном.
Звісно, що і тут буде потрібна здача документів, які позначені на офіційному сайті зазначеного представництва. Але здача документів в таких структурах відбувається не по інтернету, а при особистій зустрічі зі співробітниками ОВІР. Так, не можна забувати про талон (номер заявки), який саме тут і стане в нагоді.
Слід підкреслити, що відвідування ОВІРу здійснюється тільки в обумовлений раніше час, в іншому випадку заявка через інтернет відхиляється. А значить, проблему вирішити можна буде тільки за порядком живої черги.
Документи на закордонний паспорт
Перш ніж надати список необхідних документів, важливо підкреслити, що мова йдеться про оригінали та копії.
Отже, які необхідні документи на закордонний паспорт?
заяву, надруковану на комп'ютері або написану рукою, але розбірливо;
документ, що засвідчує особу: паспорт громадянина України або старий закордонний паспорт;
4 фотографії 35 * 45 мм на світлому фоні;
свідоцтво про шлюб, розлучення, зміну прізвища;
трудова книжка.
Якщо ж заявнику не виповнилося ще 18 років, то список документів дещо змінюється. Документи на закордонний паспорт для неповнолітніх:
- заяву, заповнену батьком або опікуном;
- паспорт громадянина України, що належить батькові або опікуну;
- фото 35 * 45 мм батьків або опікуна;
- паспорт неповнолітнього або свідоцтво про народження, якщо дитині немає 16 років;
- 3 фото дитини.
До стандартного пакету документів можуть додаватися й інші додаткові документи, залежно від індивідуальної ситуації.
Не виключено, що одержувач закордонного паспорту належить до пільгової категорії, що не тільки доповнить список документів, а й змінить вартість оплати в меншу сторону. Представники пільгових категорій оплачують держмито у розмірі 170 грн. (за оформлення закордонного паспорта).
Для отримання пільг необхідно надати документ та його копію, який підтверджує приналежність до пільгової категорії, наприклад, посвідчення чорнобильця. Про свою належність до пільгової категорії необхідно нагадати при видачі квитанцій.
Групи пільгових осіб і розмір знижок:
- діти до 16 років - 100%;
- інваліди І, ІІ групи - 100%;
- чорнобильці - 100%;
- інваліди ВВВ - 100%;
- учасники ВВВ, АТО та інших бойових зон - 50%.
Очевидно, що на сьогоднішній день для громадян України отримати закордонний паспорт не складе жодних труднощів, особливо, якщо звернутися за допомогою до професіоналів.
Громадяни України, при цьому, самостійно визначаються з тим, який закордонний паспорт вибрати: біометричний або стандартний. Але важливо підкреслити, що з біометричним паспортом проходження митного контролю відбувається набагато швидше, ніж зі звичайним. Так само швидкість стосується і отримання візи, а в майбутньому планується безвізове відвідування країн ЄС.
Зрозуміло, що впевненість у собі призводить до того, що людина зважується на самостійне оформлення закордонного паспорту, що часто призводить до більш тривалого попередньою проходження, адже незнання деяких нюансів стає наслідком ненадання всіх необхідних документів. А відсутність найменшого папірця призводить до відстрочок. Наприклад, деякі забувають отримати довідку про відсутність судимості в МВС (за місцем прописки).
Послуги, оформлені у фахівців, дозволять грамотно здійснити всі процеси, при цьому витрати будуть мінімізовані. Крім того, замовляючи закордонний паспорт у професійній компанії на отримання візи надається знижка, яка точно залежить від того, до кого звертатися. Але при цьому, важливо пам'ятати, що «безкоштовний сир - тільки у мишоловці», а це означає, що не варто довіряти занадто заниженим цінам, адже це дійсно підозріло.